Maďarské fórum podporilo moju kandidatúru na post trnavského župana

Medzi 11 politických strán a hnutí, ktoré sa zhodli na podpore mojej opätovnej kandidatúry na post trnavského župana, patrí aj Maďarské fórum, ktorého predsedom je Zsolt Simon. Ide teda o ešte širšiu a pestrejšiu demokratickú koalíciu, ako pred piatimi rokmi. Podporu Maďarského fóra považujem za doklad toho, že naša ponuka na pokračovanie v modernizácií kraja je ponukou pre všetkých. Bez ohľadu na to, či je ich prvou rečou slovenčina alebo maďarčina.

V zastupiteľstve TTSK aj v úzkom vedení kraja sme päť rokov spolupracovali aj so zástupcami dnešnej Aliancie. Ich 14 poslancov malo silný hlas aj v krajskom zastupiteľstve a spoločne sme presadili systémové zmeny, ozdravili financie a naštartovali rozvojové investície. Je preto prirodzené, že som rokoval o podpore aj s nimi. Keďže sa v Aliancii nevedeli zhodnúť na kandidátovi, naše dvere boli otvorené do poslednej chvíle. Napokon sa však rozhodli nominovať svojho kandidáta, čo samozrejme plne rešpektujem.

Ku koalícii sa pridalo Maďarské fórum. Ďakujem za podporu, ktorú považujem za potvrdenie správnosti nášho doterajšieho kurzu krajskej politiky. Je to politika založená na schopnosti počúvať, rešpektovať sa a spájať rôzne časti našej spoločnosti. Nadstranícka politika, ktorá má guráž prijímať správne nepopulistické rozhodnutia v prospech obyvateľov všetkých siedmich okresov. Som presvedčený, že práve takáto politika bude náš kraj ďalej posúvať dopredu.

V nasledujúcom období sa chceme zamerať napríklad na motiváciu študentov študovať v nedostatočne obsadených odboroch ako inštalatér, tesár alebo maliar. Pokračovať chceme aj vo zvyšovaní počtu študentov v systéme duálneho vzdelávania alebo modernizácií športovísk pri stredných školách.“

Objednávateľ: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, Zámocká 6873/14, 811 01 Bratislava, IČO: 42287511

Dodávateľ: Citadela, spol. s r. o., Kladnianska 20, 821 05 Bratislava,  IČO: 35709227