ČERVENÁ KARTA PRE SMER, HLAS A EXTRÉMISTOV

Jedna kríza sa prelieva do ďalšej. Každý z  nás – komu rozum a  zodpovednosť neuleteli – vie, že ani táto situácia nesmie legitimizovať hlasy, ktoré podnecujú napätie v  spoločnosti a  zároveň nemajú žiadne riešenia problémov, ktorým čelíme.

Vo volebnej kampani sme boli svedkami klamstiev, zavádzania, osočovania a osobných útokov. Kritika nebola konštruktívna a  chýbal vlastný obsah. Nedozvedeli sme sa o konkrétnych krokoch, ako chcú spraviť z Trnavského kraja lepšie miesto pre život. Od kandidátov SMER-u, SNS a extrémistov sa však iné nedalo očakávať. Skrytý kandidát HLAS-u navyše hral nečestne a špinavo fauloval. Vo voľbách si zaslúžia červenú kartu.

Neponúkajú vecné riešenia. Ide im len o návrat k válovom a do čias, keď župa bola uzavretým klubom „našich ľudí,“ v  ktorom sa rozhodovalo nezodpovedne, na základe kamarátšaftov.

To, že Trnavský kraj má na viac, sme my vedeli už pred piatimi rokmi. Boli sme odhodlaní ho zmeniť k lepšiemu. A  to sa nám vďaka odvážnym rozhodnutiam viditeľne podarilo. Hovoria za nás výsledky. Dnes máme chuť pokračovať v dobre rozbehnutej práci a so skúsenosťami z  pandémie či utečeneckej krízy previesť kraj aj ďalším obdobím neistoty a vysokých cien energií.

Problémy je potrebné riešiť, nie sa za ne schovávať. V tomto zmysle zohráva kľúčovú rolu pri zabezpečovaní verejných služieb v  našom rozkolísanom štáte samospráva. Ako starostovia, primátori a župani stojíme bok po boku, a to na úrovni združení samospráv, ako aj na úrovni každého z krajov. Máme však aj podporu osobností z regiónu, ktoré pôsobia v oblasti zdravotníctva, sociálnej starostlivosti či kultúry, ako aj v podnikateľskom, akademickom a treťom sektore.

Tak ako sme zvládli predchádzajúce výzvy, hoci prišli náhle a  neboli sme na ne pripravení, zvládneme aj tie nasledujúce. Spája nás totiž záujem všetkých ľudí.

Objednávateľ: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA, Zámocká 6873/14, 811 01 Bratislava, IČO: 42287511

Dodávateľ: Citadela, spol. s r. o., Kladnianska 20, 821 05 Bratislava,  IČO: 35709227